|
Pirmuoju puslapiu | I parankinius | Susisiekti
 
  Navigacija
Naujienos
Straipsniai
VVG Valdyba
VVG Veikla
Bendradarbiavimas
VVG Steigimo sutartis
VVG įstatai
VVG narystė
Bendruomenės
Strategija
Dokumentų formos

Įsakymai apie skirtą paramą
2015 m. patikslinti dokumentai
IV kvietimo dokumentai
III Kvietimo dokumentai
II Kvietimo dokumentai
I Kvietimo dokumentai
Vietos projektai

Mokymai
Informaciniai renginiai
Viešųjų pirkimų dokumentai
Teisės aktai
2016 m. protokolai
Protokolai
DU
Nuorodos
Kontaktai
 
  Pasirašyta paramos sutartis Telšių ir Rietavo savivaldybių vietos plėtros 2014-2020 m. strategijos įgyvendinimui
 
  Veikla
 
  vpss

VIETOS PLĖTROS STRATEGIJŲ STARTAS

           Gražią lapkričio 18 d. popietę buvo surengtas Telšių rajono vietos veiklos grupės (VVG) ataskaitinis susirinkimas ir konferencija „Vietos plėtros strategijų startas“. Konferencijos tikslas buvo viešinti vietos plėtros strategiją ir supažindinti kaimo bendruomenių atstovus su patvirtintomis vietos plėtros strategijos pareiškėjams administravimo taisyklėmis ir reikalavimais, kuriais vadovaujantis bus galima rašyti projektus.

        Konferencijoje dalyvavo ir svečiai iš Utenos regiono VVG su kuria esame 2009 metais pasirašę bendradarbiavimo sutartį. Konferencijos dalyvius rankdarbių parodėle pradžiugino Kaunatavos ir Luokės bendruomenių nariai.
       Konferencijos pradžioje skambėjo Nevarėnų kultūros centro Buožėnų filialo kaimo kapelos atliekami nuotaikingi kūriniai. Bendruomenių vadovai gavo dovanėles, t.y. startinius paketus projektų rašymui.

         Konferencijoje dalyvavo ir Nacionalinės mokėjimo agentūros Telšių skyriaus vedėjas Stanislovas Čekanauskas, kuris  paragino bendruomenių pirmininkus aktyviai dalyvauti projektų rengime ir  gavus lėšas nedelsti, skubėti jas panaudoti.

       Telšių VVG pirmininkas V.Barsteiga supažindino su VVG veikla, pasidžiaugė, kad didesnė dalis bendruomenių aktyviai dalyvauja veikloje ir įsitikinęs jų sėkme, įgyvendinant užsibrėžtus tikslus. Pirmininkas pranešė, kad gruodžio pradžioje bus paskelbtas pirmas kvietimas teikti paraiškas pagal šiuos prioritetus:

II. Visuomeninės paskirties pastatų atnaujinimas, pritaikant juos bendruomenės poreikiams.

III. Viešosios infrastruktūros sutvarkymas, atnaujinant ir išsaugant kaimo kraštovaizdžio ir kultūros paveldo komponentus.

       Pasak Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Kęstučio Trečioko, realybė yra kitokia nei svajonės, tačiau, nepaisant ekonomiškai sunkaus laiko, bendruomenėse optimizmo yra daugiau. Jis mano, kad bus geri rezultatai, ir visoms bendruomenėms palinkėjo sėkmės įgyvendinant projektus.
          Apie pradėtus ir būsimus darbus kalbėjo Luokės bendruomenės pirmininkė Marytė Beleckienė, Luokės parapijos klebonas Virginijus Palionis, Žarėnų parapijos klebonas Kęstutis Balčiūnas, Eigirdžių miestelio bendruomenės pirmininkė Adelė Srėbalienė, Lieplaukės bendruomenės pirmininkas Vytautas Rumbutis.
          Apie VVG savianalizę ir veiklos efektyvumo tyrimą bei kitais klausimais informaciją pateikė Telšių VVG administratorės Virginija Jasevičienė ir Sandra Valentinavičienė. Patirtimi dalinosi Utenos regiono VVG pirmininkė Jolita Umbrasienė.

 Konferencijoje vyravo šventiška nuotaika, tačiau joje buvo kalbama apie rimtus ateities darbus.


     Susitikimai vyko ir  kitą dieną . Uteniškiai aplankė Lieplaukės kaimo bendruomenę, vėliau pabuvojo Ubiškės kaimo bendruomenėje.

Konferencijos ir susitikimų akimirkos:

 

 
  Nuorodos

 

  

 

 
  Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo