|
Pirmuoju puslapiu | I parankinius | Susisiekti
 
  Navigacija
Naujienos
Straipsniai
VVG Valdyba
VVG Veikla
Bendradarbiavimas
VVG Steigimo sutartis
VVG įstatai
VVG narystė
Bendruomenės
Strategija
Dokumentų formos

Įsakymai apie skirtą paramą
2015 m. patikslinti dokumentai
IV kvietimo dokumentai
III Kvietimo dokumentai
II Kvietimo dokumentai
I Kvietimo dokumentai
Vietos projektai

Mokymai
Informaciniai renginiai
Viešųjų pirkimų dokumentai
Teisės aktai
2016 m. protokolai
Protokolai
DU
Nuorodos
Kontaktai
 
  Pasirašyta paramos sutartis Telšių ir Rietavo savivaldybių vietos plėtros 2014-2020 m. strategijos įgyvendinimui
 
  Veikla
 
  straipsnis

TELŠIŲ RAJONO JAUNIMAS DALYVAVO STOVYKLOJE ŠVEDIJOJE
2014 m. gegužės 2-6 dienomis Skaninges ( Skänninge) mieste Švedijoje įvyko tarptautinė jaunimo stovykla, kuri yra viena iš projekto „Jaunimas — kaimo plėtros procesuose“, finansuojamo pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Teritorinis ir tarptautinis bendradarbiavimas“, suplanuotų veiklų. Šioje stovykloje dalyvavo 12 jaunuolių iš Telšių rajono. Jaunuoliai, norintys dalyvauti projekte, turėjo sukurti iki 2 min. trukmės filmuką apie jų gyvenamojoje teritorijoje vykdytus ir įgyvendintus projektus, finansuojamus pagal Telšių rajono vietos veiklos grupės įgyvendinamą strategiją.


Penkias dienas Švedijos ir Lietuvos jaunimas, remiantis neformalaus ugdymo metodais, kartu atlikinėjo įvairias užduotis, skirtas susipažinimui, tarpkultūriniam ugdymuisi. Taip pat aplankė ir susipažino su „ Leader Folkungaland“ įgyvendintais projektais. Pirmasis projektas — parapijos namai, kuriuose jaunimas gyveno ir vykdė įvairias veiklas. Kitas projektas — įrengta kino salė, kurioje teko žiūrėti kino filmą. Taip pat lankė turizmui, gamtosaugai skirtus projektus. Kadangi projekto idėja — jaunimo aktyvinimas, verslumo kaime skatinimas, tai jaunimui teko pabendrauti su vietos verslo atstovais ir pamatyti gamyklą, gaminančią aukščiausios kokybės žemės ūkio padargus. Šios įmonės Väderstad istorija, kaip pasakojo įmonės atstovas, prasideda 1962 m., Runes ir Siv Starkų (Rune, Siw Stark) 30–ties hektarų ūkyje Hergardene, netoli Vaderstado (Väderstad) kaimo. Jauna šeima susilaukė keturių vaikų, kurie visi vėliau įsitraukė į šeimos verslą. Rune Starkas ir Siv Stark (Rune Stark, Siw Stark) pradėjo gaminti standžių virbų akėčias savo ūkiui ir taip šeimos verslas tapo tvariu tarptautiniu verslu.Jaunimas domėjosi galimybėmis atlikti praktiką šioje įmonėje ir jiems buvo pasiūlyta kreiptis į atstovybę Lietuvoje.

Jaunimas dalyvavo karvių išginimo į laukus šventėje, kuri sutraukė didelį būrį švedų su šeimomis. Vienas didelis pieno ūkis tradiciškai kiekvienais metais inicijuoja tokią šventę. Vaikai gali iš arčiau susipažinti su naminiais gyvuliais: paliesti veršiukus, ėriukus, skanauti pieno, bandeles, jodinėti žirgais, poniais. Išbandyti ūkiui reikalingą techniką. Taip pat žaisliniais traktoriais sandėliuose krauti grūdus. Šventės kulminacija — nustatytu laiku, iš didžiulės fermos į ganyklas išleidžiama karvių banda. Po šventės pastebėjome, kad čia labai tinka senas posakis „genialumas slypi paprastume“.
Projekto dalyviai susipažino ir su „ Leader Folkungaland“ vietos istoriniu, kultūriniu paveldu.
Kol jauni žmonės dirbo grupėse, abiejų vietos veiklos grupių administracijų atstovai diskutavo apie esamą situaciją ir jaunų žmonių įsitraukimo į kaimo plėtros procesus galimybes. Aptarti galimi ateities bendri projektai.
Jaunimas išsiskyrė su viltimi pasimatyti ir susitikti Telšiuose 2014 m. liepos 4-8 dienomis stovykloje.


---------------------------------------------------------------------------------------
 
  Nuorodos

 

  

 

 
  Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo