|
Pirmuoju puslapiu | I parankinius | Susisiekti
 
  Navigacija
Naujienos
Straipsniai
VVG Valdyba
VVG Veikla
Bendradarbiavimas
VVG Steigimo sutartis
VVG įstatai
VVG narystė
Bendruomenės
Strategija
Dokumentų formos

Įsakymai apie skirtą paramą
2015 m. patikslinti dokumentai
IV kvietimo dokumentai
III Kvietimo dokumentai
II Kvietimo dokumentai
I Kvietimo dokumentai
Vietos projektai

Mokymai
Informaciniai renginiai
Viešųjų pirkimų dokumentai
Teisės aktai
2016 m. protokolai
Protokolai
DU
Nuorodos
Kontaktai
 
  Pasirašyta paramos sutartis Telšių ir Rietavo savivaldybių vietos plėtros 2014-2020 m. strategijos įgyvendinimui
 
  Veikla
 
  Straipsnis 2012-12-01


Sėkmingai įveiktas pirmasis etapas

Telšių rajono vietos veiklos grupė lapkričio 29 d. suorganizavo susirinkimą-konferenciją „Pirmo kvietimo įvykdytų vietos projektų nauda kaimo bendruomenėms“. Pirmo kvietimo vietos projektus apžvalgė Telšių VVG pirmininkas Vytautas Barsteiga ir administratorė Virginija Jasevičienė.
Telšių rajono VVG pirmininkas Vytautas Barsteiga informavo, kad pirmuoju kvietimu buvo patvirtinti 21 vietos projektai, kurie dabar yra įgyvendinti ir gautas galutinis atsiskaitymas iš NMA. Konferencijoje įgyvendintus projektus pristatė VšĮ Telšių jaunimo centro direktorė Saulena Pilitauskaitė, Buožėnų kaimo bendruomenės pirmininkas Remigijus Puplauskas ir Viešvėnų kaimo bendruomenės pirmininkė Zita Bumblauskienė.



Iniciatyva iš apačios
V.Barsteiga pripažino, kad sėkmingą projektų įgyvendinimą užtikrino iniciatyva iš apačios. Kaimo bendruomenių vadovai labai aktyvūs, patys arba pasitelkę bendraminčius sėkmingai parengė paraiškas, įveikę nemažas kliūtis sugebėjo įgyvendinti sumanymus. Paraiškas teikti I kvietimo projektams teko skelbti net du kartus. Po pirmojo paskelbimo (2010 metų gruodžio 9 dienso iki 2011 metų vasario 15 dienos) negauta nė vienos paraiškos. Tad antras paraiškų priėmimo etapas skelbtas iki 2011 metų vasario 28 dienos. Dauguma kaimo bendruomenių vadovų ir aktyvistų baiminosi, kad jų laukia sudėtingi ir nepakeliami darbai, bet suskubo paraiškas pateikti, nors ir paskutinę kvietimo dieną. Didele paspirtimi kaimo bendruomenių vadovams bei jų pagalbininkams buvo Telšių rajono VVG vykdoma mokymo programa pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Parama VVG veiklai, įgūdžiams įgyti ir aktyviai pritaikyti“ veiklos sričių „Parama vietos plėtros strategiją įgyvendinantiems asmenims mokyti, konsultuoti“ ir „Parama potencialių vietos projektų vykdytojų, esančių VVG teritorijoje, aktyvumui skatinti“. Nuo 2010 metų kaimo bendruomenės aktyviai dalyvavo organizuojamuose mokymuose ir įsisavino paraiškų parengimo, projektų įgyvendinimo ir kitų reikalingų žinių.




Padėjo savivaldybė
Vietos projektų pareiškėjais buvo kaimo bendruomenės, partneriu - Telšių rajono savivaldybės administracija, kuri prie vietos projektų prisidėjo savo pastatais, o atskirais atvejais ir piniginėmis lėšomis.
Greitai įgyvendinti projektus labai padėjo Telšių rajono savivaldybės sprendimas kaimo bendruomenėms kompensuoti paskolų, reikalingų projektams įgyvendinti, palūkanas ir kitas nenumatytas išlaidas, kaip iš projekto lėšų įsigyto turto draudimas, VĮ Registro centro pažymų išdavimo išlaidos ir kt.
Dauguma kaimo bendruomenių lėšas skolinosi iš kredito unijos „Germanto lobis“ ir „Šiaulių banko“. Kadangi Telšių rajono savivaldybė padengė palūkanas ir kitas nenumatytas projekte išlaidas, tai projektų įgyvendinimas truko pusmetį, tuo tarpu dokumentacijos rengimas užtruka nuo devynių mėnesių iki metų laikotarpio.
Bendrų pastangų, t.y. Telšių rajono VVG konsultacijų, patarimų ir Telšių rajono savivaldybės paramos dėka kaimo bendruomenės greitai įgyvendino savo projektus.
Telšių rajono VVG valdybos pirmininkas V.Barsteiga pastebėjo, kad pirmieji visada išlošia, nes I kvietimo projektams įgyvendinti lėšų užteko visiems vietos projektams ir jiems buvo skirta 2834765 litai, o II kvietime jau teko konkuruoti, nes dalis lėšų jau buvo išnaudota, todėl iš pateiktų 19 vietos projektų, buvo patvirtinta tik 13 vietos projektų, kuriuos kaimo bendruomenės įgyvendins kitų metų pirmajame pusmetyje.


Dvidešimt vienas projektas
Dvidešimt vietos projektų įgyvendino kaimo bendruomenės, o vieną - „Džiuginėnų negyvenamosios patalpos-mokyklos (unikalus Nr. 7897-0015-7019;0003) remontas ir pritaikymas visuomenės poreikiams, materialinės bazės stiprinimas“ Telšių rajono savivaldybė.
I kvietimo projektus įgyvendino Buožėnų kaimo bendruomenė , Ryškėnų kaimo bendruomenė, Gedrimų kaimo bendruomenė , Degaičių kaimo bendruomenė, Ubiškės kaimo bendruomenė, Viešvėnų kaimo bendruomenė, Upynos kaimo bendruomenės, Eigirdžių miestelio bendruomenė, Gaulėnų bendruomenė, Janapolės bendruomenė, Žarėnų bendruomenė, „Virvytės“ bendruomenė, Varnių vyskupo M.Valančiaus bendruomenė, Varnių bendraminčių klubas „Sietuva“, Nevarėnų bendruomenė „Ratas“, Pavandenės bendruomenė, Lieplaukės bendruomenė, Luokės bendruomenė ir Pavandenės Šv.Onos parapijos bendruomenė.
Bendraminčių klubo „Sietuva“ projektas, „Nekomercinio mobiliojo kino teatro Varnių seniūnijoje įsteigimas-salės, esančios pastate, kurio unikalus numeris 78957005-3015, adresu Vytauto g.Nr.2 Varniuose remontas, pritaikant vietos bendruomenių poreikiams“ atgaivino kaimuose užmirštą kiną.
Klubas kartu su vietos jaunimu net pradėjo kurti trumpametražius kino filmus, kuriuose pasakojama apie bendruomenės įvykius, užfiksuojami Varnių regionio parko gražiausi gamtovaizdžiai ir kelionės. Bendraminčių klubas „Sietuva“ mobiliojo kino teatro filmukus parodė šią vasarą Telšių mieste organizuoto „Turgus 2012“ šventėje.
Luokės bendruomenė įgyvendinusi projektą „Prieigų prie vandens telkinio (unikalus Nr. 4400-2034-5200, kadastrinis Nr. 7835/0002:360 Luokės k.v) sutvarkymas, pritaikant bendruomenės poreikiams“ išpildė seną luokiškių svajonę- turėti puikią vietą poilsiui ir vandens pramogoms.
VšĮ Telšių jaunimo centro direktorė Saulena Pilitauskaitė sakė, kad Telšių rajono savivaldybės administracija kartu su VšĮ Telšių jaunimo centru įgyvendino projektą „Džiuginėnų negyvenamos patalpos–mokyklos ( unikalus Nr. 7897-0015-7019:0003) remontas ir pritaikymas visuomenės poreikiams, materialinės bazės stiprinimas“, kurio pagrindinis tikslas - kurti patrauklią aplinką Džiuginėnų kaime, suremontuojant Džiuginėnų mokyklos patalpas ir pritaikant jas visuomenės poreikiams.




Direktorė pasidžiaugė, kad šiemet liepos mėnesį projekto tikslas sėkmingai pasiektas, nes suremontuotos prastos Džiuginėnų mokyklos patalpos ir pritaikytos jaunimo poreikiams, įsigytos reikalingos priemonės bei įranga jaunimo centro veiklai vykdyti, t.y. mokymams organizuoti ir įgyti įvairiausios patirties.
VšĮ Telšių jaunimo centro veikla orientuota į neformalų ugdymą, o neformalus ugdymas Europoje yra pripažinta švietimo sritis, skatinanti aktyvų pilietiškumą ir asmenybės tobulėjimą, padedanti spręsti jaunų žmonių integravimosi į darbo rinką problemas, verslumą, skatinti mokymosi motyvaciją, įveikti mokyklos baimę, ieškoti alternatyvaus, kūrybinio ugdymosi galimybių. S.Pilitauskaitė įsitikinusi, kad įgyvendintas projektas ženkliai prisidės prie palankesnių sąlygų sukūrimo jaunimui gerinti įgūdžius, pasinaudoti savo galimybėmis, dirbti, aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje ir labiau įsitraukti į patrauklaus Telšių rajono kūrimą.
Pasak V.Barsteigos, didelis Telšių rajono VVG nuopelnas tas, kad kaimo bendruomenėse išugdė aktyvistus, kurie išmoko ruošti paraiškas, dalyvauti įvairiuose projektuose, pritraukti lėšas ir gražinti savo kaimus ir miestelius.
Telšių rajono VVG tikisi, kad į jau prasidėjusį III kvietimą teikti vietos projektų paraiškas įsijungs ir iki šiol delsusių kaimo bendruomenių vadovai ir atsiras dar daugiau pretendentų projektams įgyvendinti.

 
  Nuorodos

 

  

 

 
  Prisijungti
Nario vardas

Slaptažodis



Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo