|
Pirmuoju puslapiu | I parankinius | Susisiekti
 
  Navigacija
Naujienos
Straipsniai
VVG Valdyba
VVG Veikla
Bendradarbiavimas
VVG Steigimo sutartis
VVG įstatai
VVG narystė
Bendruomenės
Strategija
Dokumentų formos

Įsakymai apie skirtą paramą
2015 m. patikslinti dokumentai
IV kvietimo dokumentai
III Kvietimo dokumentai
II Kvietimo dokumentai
I Kvietimo dokumentai
Vietos projektai

Mokymai
Informaciniai renginiai
Viešųjų pirkimų dokumentai
Teisės aktai
2016 m. protokolai
Protokolai
DU
Nuorodos
Kontaktai
 
  Pasirašyta paramos sutartis Telšių ir Rietavo savivaldybių vietos plėtros 2014-2020 m. strategijos įgyvendinimui
 
  Veikla
 
  Švedija 2014-06-02

Telšių rajono vietos veiklos grupės valdybos nariai ir administracijos darbuotojai sėmėsi patirties Švedijoje

Telšiškių viešnagė Švedijoje prasidėjo susitikimu Nykopingo ( Nyköping) mieste su Leader Kustlinjen projektų vadove Jacqueline Hellsten ir jų vietos veiklos grupei priklausančia žuvininkystes grupės atstove. Jos pristatė savo vietos veiklos grupę. Kartu aptartos įgyvendinamos vietos veiklos grupės strategijos ir planuojami prioritetai ateinančiam laikotarpiui. Pasidalinta abipuse patirtimi įgyvendinant vietos projektus. Vėliau lankėmės konkrečiuose Leader Kustlinjen įgyvendintuose projektuose.

Aplankytas sporto draugijos projektas. Buvusios savivaldybės patalpose įrengtas sporto klubas, kurį gali lankyti visi draugijos nariai už atitinkamą mokestį. Kitas projektas — kelių iniciatyvių žmonių grupelės įgyvendintas projektas, siekiantis išsaugoti senąsias vietos žvejybos tradicijas ir supažindinti su įrankiais, kuriais naudojosi prieš 100 metų vietos žvejai. Iniciatyvinė grupė pati suprojektavo ir ūkio būdu pastatė muziejų, kurioje yra patalpintos restauruotos žvejybinės valtys. Leader Kustlinjen skyrė lėšas medžiagom įsigyti, o patys grupės nariai prisidėjo savo savanorišku darbu (statybos, projektavimo darbai) apie 2000 val.

Kitą dieną lankytasi Enkopingo ( Enköping) mieste ir susitikta su LEADER Norra Mälarstranden atstovais. Susipažinta su įgyvendintais projektais. Vienas iš jų: Forsby malūno rekonstrukcija. Šis projektas įgyvendintas verslo srities atstovų, kurie pagal profesijas yra operos solistas ir dirigentas. Pamatę apleistą malūną, jie nutarė malūną pritaikyti koncertų salei, kurioje dabar vyksta akademinės, liaudies muzikos koncertai. Tai pat šeimininkai įsirengė ir kavinukę, kurioje pro šalį vykstantys švedai, kaip ir seniau, gali sustoti papietauti ar išgerti kavos. LEADER Norra Mälarstranden administratorė pastebėjo, kad malūno rekonstrukcijos projektas buvo pradėtas ž finansuoti nuo mažų žingsnių: t.y. organizuotos stovyklos, kurioje visi norintys galėjo mokytis kaip tradiciniu būdu pasigaminti dažus, restauruoti kultūros paveldo objektus ir pan. Taip pat pastebėjo, kad tokiems objektams, kurie nėra saugomi kaip kultūros paveldo objektai yra sudėtinga gauti finansavimą. Todėl matydami šeimininkų užsidegimą, norą, iniciatyvą išsaugoti ir restauruoti senąjį malūną bei jį atgaivinti ir pritaikyti kultūrinei veiklai, vietos veiklos grupė skyrė finansavimą.

LEADER Norra Mälarstranden veikla išskirtinė ir tuo, kad jie nuo 2008 m. dirba su jaunimu. Šios vietos veiklos grupės jaunimo darbuotojas Erik Klinga pristatė jaunimo įgyvendinamus projektus, dalijosi patirtimi, kurią skleidžia ir kitose ES šalyse. Dažnai vietos veiklos grupei iššūkis – kaip įtraukti jaunus žmones į veiklą, juos motyvuoti, juolab, kad ateinančioje strategijoje vienas iš numatomų prioritetų yra jaunimas. Tad šios grupės patirtis yra labai svarbi planuojant 2014 – 2020 metų laikotarpiui vietos įgyvendinimo strategiją. Kaip minėjo Erik Klinga, kad svarbu suteikti jaunam žmogui galimybę įgyvendinti savo idėjas ir juo patikėti, tada jaunas žmogus patikės ne tik savimi, bet ir kitais. Supras, kad gali būti reikalingas, naudingas vietos bendruomenei, prisidėdamas prie kaimo plėtros procesų. LEADER Norra Mälarstranden tai padarė skėtinio projekto pagalba ir šiuo metu jų valdyboje yras trys jauni žmonės, atėję, būtent per projektų įgyvendinimą ir konkretų žmogų dirbantį su jaunimu.
Pabaigai buvome pakviesti aplankyti gamtosauginį projektą, kurį įgyvendino vietos bendruomenė. Tai yra tvenkinio, kuris yra prie pat pagrindinio kelio, sutvarkymas, nendrių išpjovimas, poilsio vietos įrengimas ir prie tvenkinio esančio miško sutvarkymas bei pritaikymas pažintiniam tikslui. Projekto vadovas pasidalijo savo patirtimi įgyvendinant šį projektą ir kartu ėjome ką tik užbaigtu ir įrengtu pažintiniu miško taku, kurio oficialus atidarymas turėjo būti tik sekančią dieną.
Vėliau buvo aptartos perspektyvos ir galimybės bendradarbiauti, įgyvendinant bendrus projektus. Tikimės, kad pamatyta Švedijos situacija ir išgirsta informacija, motyvuos visus dar sėkmingesniam darbui ruošiantis 2014 -2020 metų vietos plėtros įgyvendinimo strategijai.
 
  Nuorodos

 

  

 

 
  Prisijungti
Nario vardas

Slaptažodis



Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo